Menu
HEM NYHETER RATING LÄNKAR KONTAKT

 

Resultat LIMHAMNS SK - ØBRO SF

Årets vänskapsmatch (den 66:e) spelades lördagen den 7/9 i Limhamns Folkets Hus.

Limhamn SKØsterbro SF
1.GM Stellan BrynellE2408½-½Viktor Haarmark NielsenE2268
2.IM Philip LindgrenE23481-0FM Karsten LarsenE2253
3.Can KabadayiE22081-0 Brian Jörgen JörgensenE2210
4.Osmani PenalverE22240-1 Mads Smith HansenE2355
5.Conny HolstE21631-0 Uno Rolf SkonnordE2100
6.Joel HogemanE2164½-½ Alena AyzenbergE2100
7.Joakim MörlingE20901-0 Thomas Tange JepsenE2093
8.Peter MånssonE21441-0 Niels Christian SchjödtE2050
9.Patrik LiedbeckE20030-1 Max HansenE2032
10.Magnus CedervallE2007½-½ Rasmus JörgensenE2031
11.Ronny KirppoE19010-1 Andreas Lund ErtbjergE2025
12.Ulf Karlsson E19621-0 Martin Reib PetersenE2009
13.Pär TräffE18580-1Lars Möller LarsenE1944
14.Karl EkbergE1873½-½William Hörup PhilipsenE1938
15.Max NimanderE18150-1Gudmundur LeeE1890
16.Valentin OstenfeldE18210-1Svend Kjems HoveE1918
17.Torgny SkogfeldtE1717½-½Sören Möller HansenE1918
18.Christer WahlgrenE17340-1Mihal Ursta AnghelE1894
19.Mats ChronbladE16461-0Alexander Torp JörgensenE1843
20.Johan BerntsenE17111-0Vedant Kumar SaravanaE1819
21.Mårten IhdE15910-1Sofie Bech DürrfeldE1800
22.Elizabeth JohanssonE16421-0Tommy JensenE1720
23.Shayar LaibiE1483½-½Peter KoefoedE1706
24.Ulf G. AnderssonE10400-1Kristian CoffE1663
25.Anton SigurdssonL12500-1Sophus HasselbyE1591
26.Jörgen AhrE10410-1Jens EmborgE1446
 12-14
Juniormatchen , rond 1
1.Marcus AnderssonL1350½-½Vitus Ditlev ChristensenE1208
2.Elias SeitzbergL13001-0 Milo Nybro FröjdE1100
3.Svea GanrotL12001-0 Noah FraemohsD1100
4.Rebecka PerssonL12001-0 Angeleena KorffD1100
5.Magnus SejersbölL11001-0Adina Saravana KumarD1000
6.Marley RanshedeL11000-1Pablo OrellanaD1000
7.Arthur KlowL10500-1Pavan VenkatramanD0900
8.Eskil PalomäkiL1000½-½Wren ChoiD0900
Juniorer (1:a rond): 5-3
Juniormatchen , rond 2
1.Elias SeitzbergL13001-0Vitus Ditlev ChristensenE1208
2.Axel ThorénL13000-1 Milo Nybro FröjdE1100
3.Elina MamadovaL12500-1 Noah FraemohsD1100
4.Svea GanrotL12001-0 Angeleena KorffD1100
5.Ellen WennhallL1150½-½ Adina Saravana KumarD1000
6.Magnus SejersbölL11000-1 Pablo OrellanaD1000
7.Nils GanrotL10501-0 Pavan VenkatramanD0900
8.Arthur KlowL10501-0 Wren ChoiD0900
Juniorer (2:a rond): 4½-3½
Totalt: 21½-20½


Copyright © Limhamns SK 2019, all rights reserved